Figür Otomatik Kepenk Otomatik Panjur Fotoselli Kapı Sist...

Acil Servis Hattı
Ücretsiz Keşif

OTOMATİK KEPENK SİSTEMLERİ

Otomatik Kepenk Sistemleri

Nerelerde kullanılır?

Otomatik kepenk sistemleri mağaza, dükkan, işyeri, garaj vb. yerlerde kullanılır.Yapının durumuna göre Kepenk sistemleri değişkenlik arzeder.Her bir kullanım alanına farklı Kepenk sistemleri uygulanmalıdır. Buda ihtiyaç durumuna yapıya ve takılacak yerin konumuna göre değişkenlik arzeder.

Hangi kepenk türünü seçmeliyim?

Yapıya, ihtiyaca ve bulunduğu yere göre size en uygun kepenk sistemlerini belirlemeniz gerekmetedir. Eğer takılacak yer cadde üstü bir mağaza, dükkan, şarküteri, kuruyemişci gibi estetik görünüme ihtiyaç duyulan bir yer ise takılması gereken kepenk sistemlerinin aluminyum olması gerekmetedir. Aluminyum kepenk sistemleri ise 2 çeşittir. Poliraten dolgulu ve içi boş aluminyum profillerdir. Poliraten dolgulu profiller estetiğin yanında hafif olmasının da avantajı vardır. Böylelikle motoru zorlamayacak ve uzun bir dönem sorunsuz çalışacaktır. İçi boş aluminyum kapı profilin her ne kadar ''içi boş kısmı'' dikkat çeksede aluminyum et kalınlıkları fazla olduklarından ağırlıklarıda bir hayli fazladır.

Eğer amaçlanan estetik değil güvenlik ise galveniz kepenk sistemleri size daha uygundur. Galvaniz kepenkler ise profil kalınlığı bakımından üçe ayrılır. Eğer en incesi uygulanırsa bunun size güvenlik olarak pek bir getirisi olmayacaktır.

Ben hem estetik hemde güvenlikten vazgeçemem diyenlere en uygun olan otomatik kepenk içi boş aluminyum profillerden oluşan kepenklerdir.

Peki hangi motor türünü seçmeliyim?

Kepenk sistemlerinde motor en önemli parçadır. Çünkü sorun çıkarak malzeme aluminyum veya galvaniz değil motor olacaktır. Motor kullanımlarıda yapıya ve ihtiyaca göre değişmektedir. Yetersiz güce sahip motorlar kullanıldığında en fazla 1 sene içerisinde arızaya sebeb olur. Yeterinden fazla güce ve tahrike sahip motorlar kullanılırsa size ek bir maliyet çıkacaktır. Taktırdığınız kepenk sitemleri galveniz yada içi boş aluminyum kepenk ise ve toplamı 22 metrekareyi geçiyorsa muhakkak satıcınızdan zincir tahrikli motor istemeniz gerekmetedir. Veya somfybox şamft tahrikli motor istenmelidir. 22 metre kareden az olan kepenk sistemlerinde tüp motor ve merkezi motor sistemleri kullanılabilir. Kaliteye göre sıralamak gerekirse motorlar;

Somfy motor (Menşei fransa. Ve piyasada kabul görmüş en kaliteli motorlardandır.)http://www.somfy.com.tr

Elero motor (Menşei italya. Piyasada kabul görmüş kaliteli motorlardandır.)http://www.elero.com/tr.htm

Nice motor (Menşei fransa. Kaliteli motorlar arasında yerini almıştır.) http://www.niceforyou.com

Mosel motor (Menşei çin. Kalite standartlarına imza atmıştır. Diğer çin malları ile karıştırılmmalıdır.)http://www.moselmotor.com

Sayılan motorların hepsi 5 yıl garanti kapsamındadır.

Ne tür aksesuarlar var?

Güç kaynağı: Elektrik kesintilerinde kullanımız kesintiye uğramaması için en pratik yoldur.

Redektör kolu: Elektirik kesintilerinden etkilenmemeniz için motorun içinde olan bu özellik (redüktörlü motorlar) sayesinde elektrik kesintisinde otomatik kepenk sistemlerini manuel olarak açabilirsiniz. Fakat bu işlek yerlerdeki otomatik kepenk sistemlerinde seçilmelidir. Çünkü gerekli olan aksesuarlarla bir başkasıda açabilmektedir.

Emniyet fotoseli: Kepenk sistemleri kapatılırken altında kalan nesneleri fark eder ve otomatik olarak durmasını sağlar.

Geri